• piątek, 18 maj 2018 07:25

Rockowi policjanci

Rockowi policjanci
Rockowi policjanci © archiwum

Kiedy w 1977 r. trzech młodych chłopaków założyło zespół The Police, nie mieli pojęcia, że przejdą do historii muzyki. Początkowo, aby zarobić na utrzymanie, musieli… przefarbować włosy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Choć największe triumfy zespół święcił w latach 80., to takie utwory jak „Roxanne”, „Message In a Bottle” czy „Every Breath You Take” stały się ponadczasowymi przebojami. Dzięki The Police zaistnieć mógł Sting – żywa legenda rocka. Początki brytyjskiej grupy nie były jednak łatwe.

Zespół narodził się w 1977 r. w angielskim mieście Newcastle, gdzie skrzyżowały się drogi bezrobotnego amerykańskiego perkusisty Stewrda Copelanda i brytyjskiego muzyka jazzowego Gordona Matthew Sumnera, znanego jako Sting. Wkrótce dołączył do nich także gitarzysta Henri Padovani. Na pomysł, aby nazwać zespół The Police, wpadł perkusista, wierząc, że dzięki temu za każdym razem, kiedy w mediach będzie mowa o policji, jednocześnie będzie padała też nazwa ich zespołu.

Choć ich debiutancki album „Outlandos d’Amour” trafił na listy przebojów, młodzi muzycy nadal borykali się z problemami finansowymi. Aby zarobić, zespół zgodził się nawet wystąpić w Reklami gumy do żucia. Firma kazała im wówczas przefarbować włosy na blond. Tak narodził się ich punktowy wizerunek.

Kłopoty finansowe szybko się jednak skończyły. Singiel „Meddage In a Bottle” przez cztery tygodnie utrzymywał się na szczycie brytyjskiej listy przebojów. W 2004 r. utwór „Every Breath Tou Take” uplasował się na 84. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”. W połowie lat 80. muzycy rozstali się i postawili karierę solową, choć nadal od czasu do czasu zdarza im się zagrać razem.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.