• Sulmierzyce
  • poniedziałek, 16 marzec 2020 11:00
  •   142

Kasa na wymianę kopciuchów

Kasa na wymianę kopciuchów
Kasa na wymianę kopciuchów © archiwum

Jest dobra wiadomość dla mieszkańców Sulmierzyc. Miasto chce zabezpieczyć kasę na wymianę tzw. kopciuchów. To szansa na pozbycie się nie ekologicznego ogrzewania przy finansowym wsparciu samorządu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Projekt uchwały zakłada, że dofinansowanie do wymiany pieca należy się każdemu – do wyczerpania środków – jak zostaną przekazane z budżetu w danym roku – wyjaśnia Karina Błaszczyk (42 l.), sekretarz miasta., W tym roku ma to być 100 tys. zł. – Środki mają być uruchomione z nadwyżki budżetowej., Na razie nie wiemy jeszcze – ile ona będzie wynosiła. Ma się to okazać na przełomie marca i kwietnia – wyjaśnia Dariusz Dębicki (50 l.), burmistrz Sulmierzyc.

Jak środki zostaną już uruchomione – mieszkańcy mogą liczyć przy wymianie kotła na ekologiczny – na wsparcie finansowe w wysokości 3 tys. zł. – Bez rozróżnienia, jaki ma to być piec – zaznacza sekretarz Sulmierzyc.

Niestety – z oferty tej nie będą mogli skorzystać ci, którzy pozbyli się kopciuchów już wcześniej. – Przykładowo, mieszkaniec wymienił piec w 2018 r., a w 2020 r. pojawiła się możliwość wsparcia finansowego i teraz składa do urzędu wniosek o dofinansowanie – precyzuje Karina Błaszczyk (42 l.).

I dodaje, że wnioski, które nie zostaną rozpatrzone w danym roku budżetowym, automatycznie kwalifikować będą się do rozpatrzenia w kolejnym roku. – Będzie lista – zaznacza sekretarz.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.