• Cieszków
  • środa, 14 październik 2020 09:01
  •   1642

Darmowa sterylizacja psów

Darmowa sterylizacja psów
Darmowa sterylizacja psów © archiwum

Mieszkańcy gminy Cieszków mogą za darmo dokonać sterylizacji swoich psów. Wystarczy złożyć stosowne dokumenty w Urzędzie gminy. Akcję prowadzi Związek Międzygminny „Eko Siódemka”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Prawo do uczestnictwa w akcji mają właściciele psów mieszkających na terenie gmin członkowskich Eko-Siódemki, czyli gmin: Krotoszyn, Kobylin, Cieszków, Zduny i Sulmierzyce. Akcja skierowana jest w szczególności do właścicieli psów, u których często dochodzi do swobodnego przemieszczania się zwierząt i niekontrolowanego rozrodu. Działania te mają na celu zminimalizowanie ilości niechcianych miotów i tym samym zmniejszenie bezdomności zwierząt, które trafią do schronisk.

– Zwierzęta pozbawione możliwości rozmnażania są spokojniejsze, zmniejsza się u nich poziom niekontrolowanej agresji powodowanej hormonami, zmniejsza się ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego – czytamy w komunikacie Eko Siódemki.

Sterylizacja suk właścicielskich połączona będzie z trwałym znakowaniem za pomocą elektronicznego identyfikatora (czipa) wraz z wpisaniem do bazy danych Safe-Animal. Związek Międzygminny Eko-Siódemka finansuje w całości koszty zabiegu sterylizacji oraz znakowania.

Akcja prowadzona jest od 30 listopada lub do wyczerpania środków finansowych. Mieszkańcy gminy Cieszków, którzy chcą wziąć w niej udział, powinni pobrać stosowny wniosek i oświadczenie ze strony internetowej www.eko7.krotoszyn.pl (zakładka po prawej stronie: Opieka nad bezdomnymi zwierzętami – Aktualności). Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do biura terenowego Eko Siódemki, które mieści się w budynku Urzędu Miejskiego w Cieszkowie i czynne jest: w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7:30 – 11:30, a we wtorki i piątki w godz. 11:30 – 15:30 (tel. 533 914 072).

Oceny wniosków dokona Eko-Siódemka przy współpracy z krotoszyńskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wnioski z pozytywną oceną zostaną ujęte na liście zwierząt skierowanych na zabieg.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.