• Krotoszyn
  • piątek, 23 październik 2020 13:34
  •   404

Pieniądze na urządzenie boisk stadionu

Pieniądze na urządzenie boisk stadionu
Pieniądze na urządzenie boisk stadionu © UMiG Krotoszyn

22 października burmistrz Franciszek Marszałek podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji pod nazwą „Modernizacja infrastruktury sportowej – boiska głównego, boiska treningowego oraz stadionu lekkoatletycznego na krotoszyńskim Błoniu”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dotacja pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2020. Tak więc gmina Krotoszyn otrzyma z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dofinansowanie w wysokości 2,5 miliona złotych.

W ramach tego zadania inwestycyjnego przewidziano modernizację boiska piłkarskiego i nawierzchni z trawy naturalnej, boiska treningowego i nawierzchni ze sztucznej trawy, 6-torowej bieżni okrężnej o długości 400 m i nawierzchni z poliuretanu oraz 6-torowej bieżni prostej o długości 130 m i nawierzchni z poliuretanu, stanowiącej przedłużenie odcinka prostego bieżnio okrężnej; wykonanie systemu odwodnienia i nawodnienia boiska piłkarskiego, montaż oświetlenia boiska treningowego, budowę skoczni do skoku wzwyż, dwuścieżkowej ścieżki do skoku w dal i trójskoku oraz rzutni do pchnięcia kulą, a także zagospodarowanie terenu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.