Pierwsza porażka Chmiela

21 kwietnia podczas gali mieszanych sportów walki w Poznaniu pierwszej porażki w karierze doznał Dominik Chmiel - zawodnik koźmińskiego klubu Pretorian. Przegrał po zaciętej walce jednogłośną decyzją sędziów.

Dominik Chmiel przez walką galową z cyklu Night Of Champions miał na koncie dwie wygrane w formule MMA. Zawodnik Pretorian Koźmin Wlkp. walczył w kategorii 84 kg z zawodnikiem Strefy Walki Poznań, Michałem Niteckim. W dniu ważenia Dominik ważył 81,2kg, a jego przeciwnik 83,2kg. Walka zaczęła się zgodnie z założeniami. Dominik skrócił dystans i sprowadził opponenta do parteru, ten jednak skutecznie bronił się przed technikami kończącymi. Sędzia podniósł walkę do stójki. W stójce nieco lepszy okazał się Nitecki . W trakcie pierwszej rundy Dominik sprowadził przeciwnika trzykrotnie do parteru , gdzie w pełni go kontrolował. Druga runda to ataki Dominika o sprowadzenie, ale stracił dużo sił w pierwszej rundzie i zabrakło precyzji. Przeciwnik skutecznie się bronił przed obaleniami. Druga runda nieznacznie dla Niteckiego przy znaczącej przewadze Dominika w pierwszej. Jednak sędziowie z Poznania uznali inaczej i po 2 rundach orzekli stosunkiem 2:1 dla Niteckiego. - Niestety w jaskini lwa trzeba wygrać przez KO, TKO, albo z druzgocącą przewagą. Sprawiedliwie byłoby ogłosić 3 minutową dogrywkę, ale..... Z każdej porażki najlepsze są wnioski na przyszłość - powiedział trener Karol Stasiak.

Last modified onpiątek, 05 lipiec 2013 11:28