• sobota, 23 wrzesień 2017 07:21

W internecie polują na was oszuści!

Uwaga, klienci mBanku
Uwaga, klienci mBanku Uwaga, klienci mBanku © archiwum

Oszuści wyłudzają poufne dane poprzez fałszywą stronę logowania o serwisu transakcyjnego. Chodzi o identyfikator i hasło do serwisu transakcyjnego, telekomu , numery kart u dane osobowe.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dzięki temu uzyskują dostęp do kont bankowych i kradną wszystkie pieniądze. Reklama, która wyświetla się w wyszukiwarce po wpisaniu hasła mBank, kieruje do fałszywej strony logowania, na które j w pierwszym etapie użytkownik proszony jest o podanie identyfikatora i hasła. Strona ma nieprawidłowy adres: mbank-zaloguj.pl zamiast obline.mbank.pl/Login. Ma również inny certyfikat.

Po zalogowaniu się wyświetlany jest komunikat informujący o rzekomej blokadzie konta i formularz z prośbą o podanie danych. – Nasz bank w czasie logowania do serwisu nigdy nie prosi o podanie danych osobowych, numeru dowodu czy karty – podkreśla Piotr Rutkowski z mBank.

Jeżeli wpisaliśmy dane logowania bądź telekom na fałszywej stronie, jak najszybciej trzeba zmienić hasła dostępu i zastrzec kartę.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.