• czwartek, 23 maj 2019 10:41

Dlaczego treść na stronie jest istotna?

Dlaczego treść na stronie jest istotna?
Dlaczego treść na stronie jest istotna? © archiwum

Pozycjonowanie oraz optymalizacja stron jest obecnie nieodłącznym procesem, w który inwestują wszystkie firmy, chcące zostać zauważone na większym obszarze. Czasem zdarza się tak, że marka, o której nie mamy pojęcia, znajduje się na początku listy wyników wyszukiwania. Nie jest to żadne wielkie przedsiębiorstwo z długoletnią tradycją, czy posiadające spory budżet na działalność marketingową. Dlaczego w takim razie roboty Google dostrzega stronę www i indeksuje ją na samym topie?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – za skuteczną promocją stoją specjaliści od SEO, którzy poprzez tworzenie odpowiednich treści na witrynę, pomagają w osiągnięciu tego sukcesu. Niektórym właścicielom przedsiębiorstw wydaje się, że wystarczy założyć stronę, na której dodana zostanie oferta, kontakt i krótka notatka o tym, czym zajmuje się firma. Gdyby tak było w praktyce, to algorytmy Google nie musiałyby w ogóle istnieć, a o tym, kto awansuje do dziesiątki najlepszych będzie decydować przypadek. Internet to nieskończona kopalnia informacji, linków i grafik.

Specjaliści od IT wpadli na pomysł, że trzeba w jakiś sposób uporządkować cały zbiór treści, gdyż za parę lat, Internet ze znaczącego w świecie wynalazku, zostałby zdegradowany do miejsca, na które zaglądają tylko cierpliwi i posiadający dużo wolnego czasu ludzie. Słowa kluczowe, tagi, opisy meta description, adresy url, grafiki, to wszystko jest analizowane przez roboty, które przez 24 godziny na dobę starają się zrobić wszystko, aby nam było łatwiej szukać informacji w sieci. W związku z tym bardzo ważne jest, co znajdzie się na witrynie naszej firmy.

Właściwie dobrane treści oraz fraz kluczowych pomaga w przebiciu się przez gąszcz tysiąca innych portali. Jest to szczególnie ważne, gdy chcesz się wypromować w dużych miastach. Wiadomym jest, że inna kampania będzie tworzyła pozycjonowanie stron wrocław, a inna dotycząca jakiegoś małego miasteczka. Rzetelne, oryginalne, przykuwające uwagę artykuły są decydujące w tym przypadku. Robotów Google nie da się oszukać, czy przekupić, dlatego tak ważna jest współpraca z profesjonalistami, dla których tworzenie różnych treści nie jest niczym trudnym. Załóżmy, że na rynku pojawiają się dwie nowe marki, jedna z nich stawia na rozwój z pomocą specjalistów od SEO, a druga uważa, że wystarczy posiadać spory budżet, dzięki któremu wyszukiwarki bez żadnej analizy od razu dodadzą ich witrynę na sam szczyt listy.

Realne szanse na osiągnięcie sukcesu będzie mieć tylko ta firma, która postawi na optymalizację strony, mimo że, teoretycznie jej budżet będzie kilkakrotnie mniejszy. Dzieje się tak, ponieważ całym procesem indeksowania zajmują się algorytmy, których nie interesuje ilość, a jakość.

Właściwie prowadzenie bloga to lepsza pozycja na rynku, która zwiększa szanse na pojawienie się w sieci nawet kilkakrotnie. Wszystko zależy głównie od tekstu, właściwie ułożone ciągi liter układające się w zdania, są receptą na sukces.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.