• piątek, 11 styczeń 2019 10:20
  •   559

Szklarska Poręba zaprasza na święto śniegu

Szklarska Poręba zaprasza na święto śniegu
Szklarska Poręba zaprasza na święto śniegu © archiwum

Choć biały puch w Polsce nas nie rozpieszcza, to właśnie tutaj utrzymuje się najdłużej. Do tego klimat jak w Alpach i… mamy kurort.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Nie wszędzie w Polsce mamy śnieg, dlatego polecamy miejsce, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo, że może być go najwięcej i gdzie bez względu na warunki pogodowe, nie będziemy się nudzić!

RAJ NIE TYLKO DLA NARCIARZY
Jeśli zamiast zjeżdżać, wolisz przedzierać się przez zaspy, to także okolica dla Ciebie. Góry są nie za wysokie, nie za niskie, ale takie, by każdy mógł powędrować. Poza tym tylko tutaj możesz zobaczyć retro narciarzy i uczestniczyć w święcie śniegu.

PIESZE WĘDRÓWKI
Miejscowość leży w dolinie rzeki Kamiennej oraz jej dopływów – Szklarki i Kamieńczyka. Te z kolei tworzą wodospady, które przez cały rok przyciągają turystów. Można je oglądać z góry i z dołu, schodząc za niewielką opłatą do wąwozu i zakładając kask, by nie dostać kamieniem w głowę. Na dojście ze Szklarskiej (najlepiej zacząć od dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę) do Kamieńczyka trzeba przeznaczyć co najmniej 2 godziny. Potem może ruszać dalej – na samą Szrenicę (1 322 m n.p.m.). Ale to już ponad pięciogodzinna wyprawa i aż 11 km do przejścia. Chyba że wybierzemy wjazd wyciągiem krzesełkowym. Mniej zaprawionym wędrowcem poleca się Magiczny Szlak Ducha Gór, który prowadzi przez większość atrakcji wokół Szklarskiej Poręby. Najlepiej przejście trasy rozłożyć na 2 dni. Warto też odwiedzić Hutę Szkła w pobliskich Piechowicach. Ze Szklarskiej mamy również zaledwie 4 km do Czech. Można zatem wybrać się na smažený sýr do pobliskiego Harrachova.

INFORMATOR
Informacje o trasach, warunkach oraz cennik znajdziesz na stronie: wwwdusetylift.com.pl (zakładka ski arena). Trasy są czynne od 8:30 do 16:00.
Opłaty za wstęp do Wąwozu Kamieńczyka (od 9:00 do 17:00): bilety jednorazowe: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy, bilet jednorazowy dla uczestników grup z przewodnikiem górskim sudeckim 5,00 zł normalny, 2,50 zł ulgowy.
Na miejscu znajduje się płatny parking. Czynne: codziennie od 9:00 do 17:00.
Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach jest czynna od 9:30 do 17:00.
Gartachov leży 4 km od przejścia granicznego w Jakuszycach. Ma doskonałą bazę narciarską.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.