• poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:15

Idealnie dobrany garnitur

Idealnie dobrany garnitur
Idealnie dobrany garnitur © archiwum

Przygotowania do ślubu skupiają się głównie na pannie młodej. Nie możemy jednak zapominać o panu młodym, który tego dnia również musi wyglądać idealnie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to
Artykuły pokrewne (według etykiet)

Z biegiem czasu mężczyźni udowodnili, że również interesują się modą i przykładają duża wagę do wyglądu. Współczesny mężczyzna dobrze wie, jaki typ ubioru pasuje do jego charakteru oraz sylwetki. Panowie są więc jak najbardziej w stanie prezentować się zjawiskowo podczas ślubu.

Garnitur ślubny powinien przede wszystkim odzwierciedlać charakter pana młodego. Powinien on się nad tym zastanowić, zanim rozpocznie poszukiwania odpowiedniej kreacji. Nie powinniśmy skupiać się jedynie na trendach, stereotypach i typowych upodobaniach i instynkcie modowym. Twój strój powinien odzwierciedlać to, jaki jesteś. Na pewno pomoże Ci to w dokonaniu selekcji między klasycznym garniturem, a bardziej „luźną” formą ubioru, jaką jest dobranie spodni z szelkami i całkowite zrezygnowanie z marynarki. Należy wziąć pod uwagę również motyw przewodni ślubu, tak aby strój pasował do atmosfery uroczystości. Klasyczny, elegancki garnitur będzie odpowiedni na tradycyjną wersję ceremonii, czyli ślubu odbywającego się kościele oraz wesela zorganizowanego w restauracji lub hotelu.

Większość panów młodych waha się pomiędzy trzema możliwościami: garniturem dziennym, chaque, smokingiem i frankiem. Chaque jest uważany za bardzo elegancją część garderoby, której korzenie sięgają czasów, gdy brytyjscy gentlemani wybierali się na jazdy konne. Klasyczny chaque składa się z surduta, białej koszuli zapinanej na guziki, krawatu związanego w stylu „windsor”, całkowicie zapiętej kamizelki, czarnych lub szarych spodni z pionowym paskiem, skórzanych butów, kapelusza oraz białych rękawiczek.

Smoking jest wieczorowym strojem reprezentującym elegancko osoby, która go nosi. Kompozycja smokingu składa się z czarnej lub niebieskiej marynarki o prostym kroju, białej koszuli z mankietami, muszki, spodni, ożywionych jasnymi akcentami oraz butów.

Frank z kolei nie podlega tak sztywnym regułom jak dwie pierwsze możliwości. Okrycie składa się z surduta o poziomym wycięciu i szpiczastym dole, kamizelki w kolorze kości słoniowej, białek muszki, czarnych spodni oraz czarnego sznurowanego obuwia.

Bardzo ważne w wyglądzie pana młodego są dodatki. Na szczęście sklepy oferują ich szeroki wybór. Ostatnio bardzo modnym elementem są szelki, zwłaszcza jeśli wesele będzie urządzone w stylu rustykalnym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.