• piątek, 19 kwiecień 2019 08:26

Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja! © archiwum

Wielkanoc to wyjątkowy czas w roku, kiedy codzienne troski schodzą na drugi plan. W tych dniach łączy nas nie tylko duchowy wymiar świąt, lecz także towarzyszące im barwne tradycje.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W szczególną atmosferą świąt zgodnie z tradycją chrześcijańską wprowadza nas Triduum Paschalne.  W Wielki Piątek w sposób szczególny jest wspominana historia Męki Pańskiej. W tym dniu oczy całego chrześcijańskiego świata będą zwrócone na Rzym, gdzie, jak co roku, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka odbędzie się na terenie rzymskiego Koloseum droga krzyżowa. Równie uroczyste, choć w nieco odmienny sposób ten dzień obchodzić będą protestanci. Szczególnie poruszające tradycje towarzyszące nabożeństwu wielkopiątkowemu w kościele ewangelicko-augburskim, które widzowie będą mogli zobaczyć dzięki transmisji z tej uroczystości. Refleksja i zaduma będzie nam towarzyszyć także w Wielką Sobotę, kiedy to w szczególny nastrój wprowadzą widzów koncerty pieśni pasyjnych.

Za to w Wielką Niedzielę w programie „Wielkanoc z Dwójką” do wspólnej zabawy zaproszą Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, którzy wraz z zaproszonymi do studia gwiazdami porozmawiają o najciekawszych polskich tradycjach wielkanocnych i zasiądą do wielkanocnego stołtu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.