• piątek, 15 maj 2020 11:12

Jak często myć ręce?

Jak często myć ręce?
Jak często myć ręce? © archiwum

Częste mycie skraca życie – to popularne powiedzonko zupełnie inaczej brzmi w czasach pandemii, kiedy o higienę musimy dbać o wiele bardziej niż zazwyczaj.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Mycie rąk to podstawowy sposób na walkę z koronawirusem SARS-VoC-2. Dłonie są bowiem prawdziwym arsenałem bakterii i groźnych dla zdrowia grzybów, mogą też przynosić wirusy. Choć drobnoustrojów nie widać gołym okiem, by się ich pozbyć po powrocie do domu i kontakcie z „obcymi przedmiotami”. Co jednak oznacza w praktyce? Przed pandemią zalecano mycie rąk kilka razy dziennie i zawsze przed posiłkiem czy po wyjściu z toalety. Nie inaczej jest w czasach pandemii. Ręce należy myć jak najczęściej. Nawet jeśli na zewnątrz korzystamy z ochronnych rękawiczek, po och ściągnięciu również należy porządnie umyć dłonie i nadgarstki przez 20 – 30 s w ciepłej wodzie z użyciem mydła.

Sposobem jest również użycie płynu dezynfekującego, ale nie należy zapominać, że częste używanie płynów bazujących na alkoholu może spowodować podrażnienia skóry. Wówczas warto nacierać dłonie kremem, np. z gliceryną.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.