• Zduny
  • piątek, 11 wrzesień 2020 08:41
  • 3 zdjęcia
  •   1891

Pożar budynku gospodarczego

Pożar budynku gospodarczego
Pożar budynku gospodarczego © OSP Zduny

W nocy 10 września doszło do pożaru budynku gospodarczego na ulicy Sieniutowej w Zdunach. Ogień zauważyli mieszkańcy okolicznych posesji, którzy powiadomili służby ratunkowe.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na miejsce skierowano jeden zastęp z jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach. Budynek gospodarczy palił się w całej objętości. Właściciel obiektu poinformował strażaków, że wewnątrz nie ma materiałów, które – poddane oddziaływaniu wysokiej temperaturze – mogłyby stwarzać zagrożenie dla ratowników.

Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy. W wyniku wysokiej temperaturze drewniana konstrukcja dachu, pokryta blachą, uległa częściowemu uszkodzeniu i zapadła się do wnętrza. Po stłumieniu ognia strażacy systematycznie usuwali nadpalone elementy wyposażenia oraz fragmenty konstrukcji dachowej, by dogasić zarzewia ognia, zlokalizowane za pomocą kamery termowizyjnej. Akcja trwała półtorej godziny.

Galeria ilustracji

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.