• Krotoszyn
  • poniedziałek, 28 wrzesień 2020 08:26
  •   975

Prokurator nie będzie ścigał dwójki radnych

Prokurator nie będzie ścigał dwójki radnych
Prokurator nie będzie ścigał dwójki radnych © archiwum

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie pomówienia burmistrza Franciszka Marszałka i skarbnika gminy Grzegorza Galickiego przez radną Sławomirę Kalak i radnego Bartosza Kosiarskiego. Urzędnicy zaskarżyli te decyzje w ostrowskiej Prokuratorze Okręgowej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na lipcowej sesji absolutoryjnej Sławomira Kalak (klub Prawa i Sprawiedliwości) stwierdziła, że gmina jest zadłużona zgodnie z potrzebami wyborczymi burmistrza, a nie mieszkańców. Powiedziała również m.in., iż często dochodzi do naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

W związku z tymi słowami burmistrza Marszałek zawiadomił 5 sierpnia organu ścigania. On i Grzegorz Galicki poczuli się pomówienia słowami radnej. Drugie zawiadomienie dotyczyło wypowiedzi radnego Bartosza Kosiarskiego (Krotoszyn na Nowo), który stwierdził: „Teraz Adolf przemawia”. Galicki w rozmowie z Rzeczą Krotoszyńską nazwał to ordynarnym chamstwem. – W ustach Polaka jest nie do przyjęcia, aby porównywać kogokolwiek do Adolfa Hitlera. Do tego te słowa wypowiedział wychowawca młodzieży – skomentował.

Co na to Bartosz Kosiarski? – Adolfów było wielu, jest wielu i będzie wielu… To są już wyłącznie skojarzenia pana skarbnika, jeśli widzi siebie w roli konkretnego Adolfa – powiedział nam latem.

– Po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego, w tym pięciogodzinnymi nagraniami z sesji, szczegółowo analizując sprawę pod kątem karno-prawnym, prokuratura uznała, że brak jest podstaw do ścigania z urzędu. Nie stwierdzono, że doszło do pomówienia osób publicznych za pomocą środków masowego przekazu – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Powyższa decyzja, podjęła przez prokuraturę rejonową 26 sierpnia, została przez obu zawiadamiających zaskarżona. Tym razem wypowiedzi obojga radnych zostaną przeanalizowane przez Prokuraturę Okręgową w Kaliszu? – Trudno dziś określić, mamy bowiem sześć podległych prokuratur rejonowych, a z każdej spływają sprawy – skomentował Meler.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.