• Rozdrażew
  • czwartek, 01 październik 2020 08:46
  •   2216

Odpady będzie wywoził Jarocin

Odpady będzie wywoził Jarocin
Odpady będzie wywoził Jarocin © archiwum

Uchwałę w tej sprawie podjęli rozdrażewscy radni podczas sesji 30 września.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jak przypomniał wójt Mariusz Dymarski, gmina zabiega o współpracę z jarocińskim Zakładem Zagospodarowania Odpadów, aby tam wywożone były śmieci z jej terenu, obecnie trafiają do zakładu w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to związane zarówno z niższymi cenami, jak i bliższym położeniem Jarocina od Rozdrażewa.

Pierwszy etap to podjęcie uchwały w sprawie powierzenia gminie Jarocin tego zadania. W oparciu o nią zostaną ustalone szczegóły współpracy. – Wiązać się to będzie z wydatkami związanymi z funkcjonowaniem porozumienia oraz  objęciem udziałów finansowych w zakładzie gospodarującym odpadami – stwierdził wójt podczas sesji.

Uznał, że jeśli mieszkańcy będą przestrzegali zasad segregacji odpadów, wydatki w ciągu kilku lat powinny się zwrócić. Współpracę z Jarocinem podejmie również gmina Koźmin Wielkopolski.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.