• niedziela, 22 marzec 2015 12:22

Jak przetrwać wiosenne przesilenie

W piękne wiosenne dni warto korzystać ze słońca. Doda nam ono energii
W piękne wiosenne dni warto korzystać ze słońca. Doda nam ono energii W piękne wiosenne dni warto korzystać ze słońca. Doda nam ono energii © © archiwum

Przyroda budzi się do życia, a my zamiast przypływu energii odczuwamy znużenie i osłabienie. To normalne. Wszystkiemu winne jest przesilenie wiosenne. Jak sobie z nimi poradzić?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Po zimie zazwyczaj nie jesteśmy w najlepszej kondycji. Wynika to głównie z braku słońca, ruchu oraz witamin i minerałów w diecie. Organizm jest „wyjałowiony” i spada jego aktywność fizyczna oraz psychiczna. Najlepszym lekarstwem na dolegliwości związane ze zmianą warunków pogodowych jest zmiana stylu życia.

RUSZAJMY SIĘ
Regularna aktywność fizyczna ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie, wzmacnia organizm, poprawia krążeniem przyspiesza metabolizm. Ważny jest ruch na świeżym powietrzu, by dotlenić organizm i przy okazji spalić kalorie. Jazda na rowerze, jogging, nordic walking czy spacer – wybór należy do nas. Warunek jest jeden – wysiłek musi trwać co najmniej pół godziny.

WIOSENNA DIETA
Powinna obfitować w białko, witaminy oraz minerały. Nie może w niej zabraknąć witamin: B, A, C, D i E oraz magnezu, żelaza, cynku i potasu. Powinniśmy jeść więcej warzyw, owoców, a mniej mięsa i tłuszczów zwierzęcych. Warto polubić surówki z kapusty kiszonej i słodkiej, selera, marchewki, buraka oraz natkę i koperek. Nie żałujemy sobie jaj, ryb i roślin strączkowych, które zawierają białko. Nie zapominajmy tez o jogurtach z żywymi kulturami bakterii, które wzmacniają odporność i funkcjonowanie jelit.

SEN TO ZDROWIE
W tym okresie przede wszystkim musimy zadbać o regenerację organizmu. Śpijmy 7-8 godzin, wówczas organizm będzie miał czas na odzyskanie sił, odprężenie i relaks psychiczny. Również nasza skóra regeneruje się w czasie snu dużo szybciej niż w ciągu dnia. Ważne jest, żebyśmy kładli się spać o podobnej porze.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.