• 3 zdjęcia
  •   2895

Sukces Agnieszki Brzykcy!

Sukces Agnieszki Brzykcy! © © archiwum

W dniach 18 - 20.10.2013 r. w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Tenisie Stołowym Seniorek i Seniorów. Turniej zorganizowany został przez Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz Gdański Klub Sportowy Niesłyszących "Pomorze". W turnieju startowało 40 najlepszych zawodników niesłyszących z Polski.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Bardzo dobrze spisała się Agnieszka Brzykcy - zawodniczka z Poznańskiego Klubu Niesłyszących TON Poznań, mieszkanka Gminy Kobylin. Po ciężkiej rywalizacji zdobyła zasłużony pierwszy w swojej karierze brązowy medal seniorski. Do tej pory Agnieszka była kilkukrotną złotą medalistką zarówno Mistrzostw Polski, jak i międzynarodowych w kategorii młodzieży do 19 lat i do 21 lat. Podczas ostatnich Mistrzostw Agnieszka przegrała tylko jeden pojedynek - z uczestniczką Igrzysk Olimpijskich dla niesłyszących - Iwoną Żyłą 1:3. Agnieszka kończąc Mistrzostwa Polski z brązowym medalem może być z siebie bardzo dumna, zwłaszcza, że do tych zawodów przystąpiła po dwuletniej przerwie. Przez zaledwie miesiąc przygotowywała się pod okiem trenerki Danuty Matus-Jankowiak oraz trenera Radosława Pachurki.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolenie sportowców z Poznania wspiera Urząd Miasta Poznań oraz Polski Związek Niesłyszących.