JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1251.
  • sobota, 15 listopad 2014 12:13

Owoce dla mięsożerców

Mięso jest niezdrowe tylko wówczas, gdy jest jedzone w nadmiarze. Jeśli planujesz zjeść stek, zrezygnuj z wędliny
Mięso jest niezdrowe tylko wówczas, gdy jest jedzone w nadmiarze. Jeśli planujesz zjeść stek, zrezygnuj z wędliny Mięso jest niezdrowe tylko wówczas, gdy jest jedzone w nadmiarze. Jeśli planujesz zjeść stek, zrezygnuj z wędliny © © archiwum

Jedni widzą w mięsie źródło niezbędnych składników odżywczych, inni obarczają je winą za wywoływanie chorób. Jeść je więc, czy nie?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Według dietetyków codziennie można pozwolić sobie na zjedzenie nie więcej niż 70 g mięsa. Tymczasem kotlet wieprzowy zawiera ok. 75 g mięsa, w porcji spaghetti bolognese jest go ok. 140 g. Z drugiej strony czerwone mięso ma dużo żelaza i witaminy B12. Idealnie się sprawdza przy niedoborach żelaza. Zawiera też L-karnitynę, która pomaga spalić tłuszcz. Z kolei białe (kurczak, indyk) dostarcza białka, wapnia, żelaza, witaminy B12. Dzięki nim prawidłowo pracuje układ nerwowy, krwionośny i oddechowy. Jak wyjść z błękitnego koła? Mięsożercy powinni sięgnąć po owoce. Są zasadotwórcze i łagodzą działanie kwasów żółądkowyh.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.