• środa, 08 lipiec 2020 08:24

Sypialnia na poddaszu

Sypialnia na poddaszu
Sypialnia na poddaszu © archiwum

Pomieszczenia ze skosami wydają nam się raczej kłopotem niż wymarzonym miejscem do stworzenia sypialni. Choć skosy mają sporo wad, nie brakuje im również wielu niewidocznych na pierwszy rzut oka zalet.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Kolory mają szczególną moc, nie tylko wpływają na nasze samopoczucie, ale gwarantują również grę optyczną. Mogą bowiem obniżyć zbyt wysoki sufit, wywołać efekt przestrzenności czy też poszerzyć wąską ściankę. W przypadku poddasza ta iluzja jest niezmiernie ważna.

Jeśli naszym problemem jest ograniczona ilość naturalnego światła, spowodowana zbyt małymi oknami, warto postawić na jasną paletę barw z bielą na czele. Jasne zestawienia barw nie tylko wpłyną na nas uspokajająco, polepszając nasz sen, ale przede wszystkim optycznie powiększą naszą sypialnię. Jeśli bardzo zależy nam na intensywnym kolorze farby, pomalujemy nią tylko pionowe ściany. Skosy o ciemnej barwie mogą zadziałać przytłaczająco.

Zanim zaczniemy aranżować przestrzeń pod skosami, musimy wszystko dokładnie przemyśleć. Układ pomieszczenia bardzo często będzie nam narzucał określone decyzje. Nie jest to jednak bariera nie do przejścia. Brak ścianek działowych pozwoli nam stworzyć przestronna i funkcjonalną sypialnię. Z kolei większa liczba okien połaciowych pozwoli wpaść do pokoju więcej światła. Te architektoniczne czynniki wymagają rozsądnego planowania.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.