• piątek, 16 grudzień 2016 10:32

Sprawność seksualna u mężczyzn – jak ją wzmocnić?

Sprawność seksualna u mężczyzn – jak ją wzmocnić?
Sprawność seksualna u mężczyzn – jak ją wzmocnić? © archiwum

Zaburzenia erekcji to nie problem mężczyzn po 60. roku życia, jak się powszechnie uważa, ale może też dotknąć o wiele młodszych panów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Sprawność seksualna mężczyzn ciągle się obniża, a według lekarzy za ten stan rzeczy odpowiadają nieprawidłowa dieta, brak ruchu, stres czy nadciśnienie tętnicze. Na szczęście istnieje kilka sposobów poradzenia sobie z ta przypadłością.

FARMAKOLOGICZNY
Ratunek przy spadku libido i problemach z erekcją można szukać w lekarz hormonalnych. Suplemencja testosteronu musi być jednak skonsultowana z lekarzem, bo istnieje ryzyko pojawienia się niekorzystnych skutków ubocznych. Bezpieczniejsze będzie przyjmowanie prasteronu (DHEA). To hormon wytwarzany przez nadnercza, który w organizmie zmienia się w testosteron. Według badań problemy seksualne zmniejsza się dzięki niemu aż trzykrotnie.

NATURALNY
Przy każdym schorzeniu istotna jest jednak prawidłowa dieta. Naukowcy z Harvardu dowiedli, że na problemy z potencją, pomogą produkty bogate w flawonoidy. Znaleźć je można w produktach o intensywnej czerwonej i fioletowej barwie. Które naturalne produkty mogą pomóc mężczyznom?
- pomidory,
- czerwone wino,
- jagody,
- winogrona,
- czerwona papryka,
- grejpfruty,
- kasza gryczana,
- kakao,
- guarana,
- żeń-szeń.

Posiłki powinny być gotowane na parze, duszone, pieczone, a dietę powinno się wspomagać aktywnością fizyczną.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)