• sobota, 22 lipiec 2017 10:16

Raz w tygodniu wydłuży ci młodość!

Bardzo ważne badanie nad SEKSEM
Bardzo ważne badanie nad SEKSEM Bardzo ważne badanie nad SEKSEM © archiwum

Seks może przedłużyć młodość! Wyniki swoich badań opublikowali właśnie naukowcy z University of California w Stanach Zjednoczonych, którzy dowodzą, że figle w łóżku raz w tygodniu działają na ludzi niczym eliksir młodości.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Amerykanie doszli do takich wniosków, badając telomery, czyli fragmenty DNA przypominające kapturki, które opatulają chrom sony i zabezpieczają przed uszkodzeniem. Z wielkim telomery skracają się, tracą sprężystość, a to przyspiesza starzenie się organizmu. Można jednak powstrzymać ten proces. Wystarczą do tego… systematyczne igraszki w sypialni.

Naukowcy przebadali 129 kobiet. Okazało się, że panie, które uprawiają seks co najmniej raz w tygodniu, mają telomery o wiele dłuższe i bardziej sprężyste niż te, które kochają się rzadziej.

Seksuolog Daniel Cysarz uważa, że te badania potwierdzają znane od dawna leczenie właściwości seksu. – Seks to siła rzeczy aktywność fizyczna, a ta wpływa dobrze na kondycję, skórę, wydzielanie hormonów i na wszystkie komórki w ciele. Gdy jesteśmy spełnieni i zadowoleni, mózg generuje hormony szczęścia, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie – tłumaczy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)