• piątek, 11 grudzień 2020 10:59

Dlaczego zdradzamy?

Dlaczego zdradzamy?
Dlaczego zdradzamy? © archiwum

Z powodu kompleksów, żeby się odegrać, dlatego że popycha nas do tego sytuacja albo nasz partner. Oto najczęstsze przyczyny zdrad.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Według czasopisma „American Sociological Review” częściej zdradzają mężczyźni, którzy zarabiają mniej od swoich partnerek. Chodzi o podreperowanie ich ego, udowodnienia samemu sobie, że mogą być atrakcyjni i pożądani. Z kolei kobiety najczęściej zdradzają dlatego, że w ich stałym związku jest za mało czułości, a ich partner wychodzi z założenia, że „ona przecież wie, że ją kocham i po co to powtarzać”.

Kolejnymi częstymi przyczynami zdrady są nuda i rutyna w stałym związku. Skok w bok dowartościowuje, spełnia emocjonalnie i dostarcza rozrywki. Nawet ukrywanie przed partnerem telefonów i SMS-ów od osoby, z którą się zdradziło, jest dla wielu czymś, co pobudza ich do życia,. Wytrąca z marazmu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zdradzają dlatego, że czują się przez swoich partnerów odstawieni na boczny tor.

Jeśli on tryska elokwencją w towarzystwie pięknych kobiet, a w domu milczy w rozciągniętych dresach, jeżeli partnerka zmienia się niczym Kopciuszek przed imprezą, a na co dzień snuje się w przydeptanych kapciach, jest spore ryzyko, że ona znajdzie sobie na boku kogoś, kto będzie jej się starał zaimponować, a on łatwo da się poderwać tylko dlatego, że dzięki temu będzie się mógł poczuć zauważony.

Warto takim sytuacjom zapobiegać, pamiętać o tym, że jedynie nielicznym udaje się scalić związek po zdradzie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.