• piątek, 08 styczeń 2021 09:49

Jak rozmawiać o seksie

Jak rozmawiać o seksie
Jak rozmawiać o seksie © archiwum

Niekiedy jednak nie dostajemy od partnera tego, co sprawiałoby nam największa przyjemność. Z badań wynika, że Polki i Polacy bardzo często nie potrafią otwarcie rozmawiać o seksie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Mamy XXI w., rewolucja seksualna i wyzwolenie z rozmaitych zahamowań i konwenansów już dawno za nami. Wypadałoby więc umieć komunikować partnerowi seksualnemu, co najbardziej nas podnieca. Ale jak to zrobić, jeśli osoby, z która uprawimy seks, nie musimy poinstruować, co powinna robić, a czego zaniechać?

Powiedzenie prosto z mostu: „Słuchaj, nasz seks jest nudny i mam z niego średnią przyjemność”, poturbuje ego największego twardziela. Z kolei mówienie: „Jest cudownie, ale byłoby oszałamiająco, gdybyś tylko zdjął piżamę”, też wypadnie niezręcznie. Bo skoro jest wspaniale, to skąd „ale”?

Komunikowanie seksualnych potrzeb może odbywać się bez słów i to jest sposób najskuteczniejszy. W tracie stosunku lub gry wstępnej należy subtelnie lub stanowczo, w zależności od stylu uprawianie seksu, pokierować dłonią lub głową partnera. Dorozumiane potrzeby, komunikowane niewerbalnie, są zwykle podchwytywane w lot, ponieważ „partner podniecony jest bardziej domyślającym się”.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.