• piątek, 22 styczeń 2021 09:29

Jak bezpiecznie randkować w sieci?

Jak bezpiecznie randkować w sieci?
Jak bezpiecznie randkować w sieci? © archiwum

Pandemia zmusiła nas do ograniczenia kontaktów społecznych, ale dla tych osób, które szukają drugiej połówki, świat wirtualny stoi otworem. Nie można jednak stracić czujności i nawet podczas amorów należy zwracać uwagę na swoje cyberbezpieczeństwo.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W wirtualnym świecie roi się od portali randkowych. Ich zaletą jest możliwość poznawania kogoś, kogo nie spotykalibyśmy w świecie rzeczywistym. Przez pandemię korona wirusa dla niektórych to jedyna droga do znalezienia partnerki bądź partnera. Należy jednak pamiętać, że w sieci roi się od oszustów, którzy konsekwentnie obiecują miłość tylko po to, by np. wyłudzić od nas pieniądze.

Ważne, aby na portalu randkowym podać tylko potrzebne informacje: imię, wiek, zainteresowanie, i napisać, kogo poszukujemy. Nie należy podawać telefonu, adresu czy skrzynki e-mailowej, a szczególnie danych bankowych. Nie wolno również osobie, z którą rozmawiasz, udostępniać swoich prywatnych zdjęć, np. o charakterze erotycznym. Profile bez zdjęcia powinny wzbudzić twoją czujność – lepiej zignorować taką osobę.

Dla własnego bezpieczeństwa lepiej umawiać się z osobami, które chcą się spotkać po wymianie zaledwie kilku zdań. Gdy ktoś od raz proponuje seks lub wyznaje miłość, należy być czujnym. Tak nie zachowuje się osoba godna zaufania.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.