• sobota, 16 sierpień 2014 16:51

Życie po zdradzie

Życie po zdradzie
Życie po zdradzie © archiwum

Zdrada to bardzo bolesne przeżycie dla każdego z partnerów. Niekoniecznie jednak musi oznaczać koniec związku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Niewierność zawsze przynosi cierpienie, a konsekwencje dla związku mogą być nieodwracalne. Wiele osób natychmiast kończy związek, nie próbując go naprawić. Jednak dalsza relacja po zdradzie jest możliwa, czasami niewierność partnera potrafi zadziałać jak zimny prysznic.

Oczywiście łatwiej jest wybaczyć jednorazowy skok w bok, trudniej, gdy poza zdradą fizyczną partner zaangażował się uczuciowo. Utrzymania związku musza chcieć dwie strony. Nie jest to łatwe, wymaga dobrej woli, cierpliwości, wielu kompromisów i zamknięcia rozdziału z przeszłości.

Zdradzający partner musi szczerze przeprosić, wyrazić skruchę, poprosić o wybaczenie. Trzeba opanować emocje, szczerze rozmawiać ze sobą – o wzajemnych potrzebach, co nam przeszkadza, co jest ważne, czego brakowało. Wiele par przyznaje, że chociaż zdrada to był najgorszy okres w ich życiu, to wyszli z tego umocnieni, ich miłość rozkwitła na nowo i związek jest silniejszy niż przed zdradą.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.