• piątek, 30 czerwiec 2017 09:37

Bezpieczna podróż z dzieckiem w upalny dzień

Bezpieczna podróż z dzieckiem w upalny dzień
Bezpieczna podróż z dzieckiem w upalny dzień © archiwum

Wyjazd na wakacje to radosne wydarzenie dla całej rodziny. Jednak sama podróż z dziećmi w upalny dzień nie jest łatwym zadaniem. Maluchy źle znoszą wysoką temperaturę, trzeba więc tak o nie zadbać, by zanadto się nie zmęczyły i nie odwodniły.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

&Najlepiej tak zaplanować podróż, by ominąć godziny, podczas których słońce operuje najmocniej. Warto wyjechać np. w godzinach wieczornych, bo wtedy jest chłodniej, a dziecko z pewnością prześpi znaczną część drogi. Dobrym rozwiązaniem jest też jazda we wczesnych godzinach porannych. Jeśli nie mamy takiej możliwości, zadbajmy o to, by samochodzie panowała umiarkowana temperatura. Klimatyzacja powinna być tak ustawiona, by nie było zbyt drastycznej różnicy między na zewnątrz i wewnątrz pojazdy. Nie może też być przeciągów. Zaopatrzmy się wcześniej w osłonki na boczne szyby, które uchronią malca przed oślepiającym słońcem.

ŁYCZEK PO ŁYCZKU
Dziecko powinno dużo pić w czasie jazdy, gdyż bardzo łatwo się odwadnia. Potrzebuje dwa razy więcej wody niż dorosły. Powinniśmy zabrać ze sobą zapas małych butelek z niegazowaną wodą mineralną, najlepiej takich ze specjalnym dozownikiem, by malec się nie zakrztusił. Wodę można też przelać do tzw. kubka niekapka. Najlepiej, by nasza pociecha piła często, ale małymi łyczkami. Wówczas płyn najlepiej się wchłania. Trzeba się też zatrzymać co 2-3 godziny, a na postój należy wybrać zacienione miejsce. Podczas postoju warto podać maluchowi po picia rozpuszczoną w wodzie masującą tabletkę suplementu dla dzieci, który zawiera najważniejsze elektrolity (magnez, potas, sód, wapń) – dzięki temu unikniemy ryzyka, że dziecko się odwodni.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.