• piątek, 21 grudzień 2018 10:36

Idealny czas na macierzyństwo

Idealny czas na macierzyństwo
Idealny czas na macierzyństwo © archiwum

Wiele kobiet waha się, zanim podejmie decyzję o urodzeniu dziecka. Często decyzję o macierzyństwie odkładają na później. A spora grupa pań zostaje matkami po trzydziestce. Czy to dobre rozwiązanie?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Najlepszy moment na narodziny potomka to ten, w którym zarówno kobieta, jak i jej partner tego chcą. Decyzja o dziecko musi być w pełni świadoma i niewymuszona. Aby zostać dobrymi rodzicami, niezbędna jest dojrzałość emocjonalna i biologiczna matki i ojca. Pod względem biologicznym najlepszy czas na posiadanie dziecka dla kobiety to wiek między 20. a 30. rokiem życia. To okres największej płodności, a równocześnie organizm jest w pełni gotowy na wszelkie trudy związane z ciążą, porodem oraz połogiem. W tym wieku łatwiej kobiecie wrócić do sylwetki sprzed ciąży i kondycyjnie nadążać za trudami wychowania malucha. Jeśli dziewczyna zajdzie w ciąże przed 18. rokiem życia, istnieje duże ryzyko, że urodzi dziecko z niedowagą, a także że w ogóle nie donosi ciąży. Wynika to z faktu, że tam młody organizm jest w pełni gotowy na posiadanie potomka. Z kolei przy późnym macierzyństwie – po 35. roku życia – wzrasta ryzyko wad genetycznych u dziecka oraz powikłań po ciąży.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.