• piątek, 31 maj 2019 09:49

Do kiedy karmić piersią?

Do kiedy karmić piersią?
Do kiedy karmić piersią? © archiwum

Zdania na temat karmienia piersią są podzielone. Spora cześć specjalistów uważa, że należy to robić jak najdłużej. Ale co to właściwie oznacza?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Okazuje się, że długie karmienie dziecka piersią jest zdrowe zarówno dla mamy jak i dla maluchy. Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno się karmić przez rok, jednak niektórzy lekarze uważają, że granicą są trzy lata. Karmienie piersią tak długo to też dobra profilaktyka przeciw… otyłości. Nadwaga i choroby cywilizacyjne mogą zostać w ten sposób zniwelowane.

Innym plusem naturalnego żywienia malucha jest fakt, że dzieci dłużej karmione piersią są odporniejsze niż ich rówieśnicy. Ten sposób odżywiania nie powoduje też rozwoju próchnicy. Ale karmienie piersią to nie tylko kwestia żywienia, lecz także element rozwoju emocjonalnego. Dzieci długo karmione przez mamę są mniej lękliwe. Mitem jest też stwierdzenie, że karmienie piersią dwuletniego dziecka powoduje, że nie będzie ono chciało jeść nic innego, gdy będzie starsze. Badania wskazują, że dzieci pijące mleko matki, mają większą owartość na nowe smaki niż te, które jedzą mleko modyfikowane o jednakowym składzie.

Do pokarmu przenikają bowiem smaki z diety mamy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.