• piątek, 03 kwiecień 2020 12:05

Obcinanie paznokcie u dzieci

Obcinanie paznokcie u dzieci
Obcinanie paznokcie u dzieci © archiwum

Dorośli nie mają problemu z odcinaniem paznokci, ale dziecko samo się tym nie zajmie. To rodzice powinni wiedzieć, jak bezpiecznie zadbać o jego paluszki.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Obcinanie paznokci dziecku, a szczególnie niemowlęciu, jest dla wielu rodziców nie lada wyzwaniem. Co gorsza, trzeba je podejmować co kilka dni, bo rosną one bardzo szybko, a zbyt długimi paznokciami dziecko mogłoby się podrapać. Skracanie płytki u rąk trzeba powtarzać co kilka dni, a u nóg – raz na dwa tygodnie (paznokcie u palców stóp rosną wolniej).

Paznokcie należy obciąć specjalnymi nożyczkami o zaokrąglonych końcach. Ułóż dziecko tak, by mieć łatwy dostęp do paluszków i móc w razie czego przytrzymać dziecko. Przytrzymaj opuszkę palca, by paznokieć odstawał od ciała. Gdy obetniesz płytkę, sprawdź, czy wyszło równo i czy nie zostały zadziorki. Palce u rąk obcinaj na okrągło, u stóp – na prosto.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.