• czwartek, 25 czerwiec 2020 22:46

Podróż z ząbkującym maluchem

Podróż z ząbkującym maluchem

Ząbkowanie to długotrwały proces, a jego najboleśniejszym momentem jest wyrzynanie się zębów. Wówczas maluch może być płaczliwy, marudny, bardziej obficie się ślinić i wkładać paluszki do buzi. Jak pomóc mu przetrwać podróż?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Gdy wybieramy się na wakacje z ząbkującym niemowlakiem, warto wyruszyć w drogę wówczas, gdy zbliża się pora drzemki dziecka. Wówczas przy rytmicznym kołysaniu pojazdu i szumie dziecko najpewniej zaśnie.

ODWRÓĆ UWAGĘ
Zaczerwienienie, swędzące dziąsła, ból i opuchlizna mogą utrudniać sen u ząbkującego dziecka. Jeśli maluch nie może spać, możemy zainteresować go zabawką, książeczka czy grzechotką. Gdy się nimi znudzi, włączmy kojącą muzykę lub zacznijmy mu śpiewać. Ząbkujące dziecko powinno mieć przy sobie gryzak, gdyż wzmożonemu wydzielaniu śliny towarzyszy potrzeba żucia wszystkiego, co tylko wpadnie w małe rączki. Aby uniknąć wkładania rączek do ust i jednocześnie sprawić ulgę maluchowi, dajmy mu gryzak.

GRYZAK IDEALNY
Bezpieczny gryzak to gryzak wykonany z naturalnego materiału, nieposiadający trudnych do oczyszczenia elementów bądź takich, które mogą się odczepić, doprowadzając do zadławienia. Gryzak powinien być miły w dotyku, bez ostrych krawędzi i o odpowiedniej twardości. Wygląd też ma znaczenie – kontrastujące kolory, ciekawy kształt, przyjemny zapach, dźwięk podczas naciskania dodatkowo zainteresują dziecko, stymulując kilka zmysłów jednocześnie. W ten sposób podróż z ząbkującym maluchem może być przyjemnym doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.