• piątek, 06 grudzień 2019 09:14

Czym jest body combing?

Czym jest body combing?
Czym jest body combing? © archiwum

Pozwól sobie na odrobinę luksusu we własnej łazience. Jedyne, czego potrzebujesz, to specjalny grzebień z kamienia szlachetnego.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Body combing to masaż ciała, który wykonuje się za pomocą grzebienia np. z jadeitu czy z kwarcu różowego. Sam pomysł na masaż kamieniami szlachetnymi pochodzi z Azji i jest bardzo popularny w tradycyjnej medycynie chińskiej. Według praktyków tej medycyny masaż przyczynia się do zmniejszania złogów złej energii w organizmie, ale przede wszystkim pobudza krążenie, redukuje cellulit i ujędrnia skórę, która młodnieje, poprawia się też jej koloryt.

Masaż działa oczyszczająco, bo układ limfatyczny usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Jak go wykonać? Na cześć ciała, którą chcesz masować, najpierw nałóż olejek. Najlepiej zacząć zabieg, wybierając dolną partię ciała, czyli najpierw łydki, później uda, brzuch itd. Masuj skórę raz gładką częścią grzebienia, a później przejedź przez skórę ząbkami. Wykonuj takie ruchy przez kilka minut na zmianę. Choć efekty poczujesz już po pierwszym zabiegu, pamiętajmy, że jak w przypadku ćwiczeń, masaż najlepiej wykonywać regularnie. Wystarczy kilka minut dziennie poświęcić swojemu ciału, aby poczuło się lepiej i było zdrowsze.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.