• piątek, 03 kwiecień 2020 11:58

Trądzik na plecak – jak z nim walczyć?

Trądzik na plecak – jak z nim walczyć?
Trądzik na plecak – jak z nim walczyć? © archiwum

Trądzik na twarzy nikogo nie dziwi, ale ta nieprzyjemna i nieestetyczna dolegliwość może pojawić się również na plecach.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przyczyn wykwitów na plecach może być wiele. Może być to spowodowane nieodpowiednim szamponem, który podczas kąpieli spływa po skórze, zbyt obcisłymi ubraniami ze sztucznych tkanin albo nieodpowiednia dieta.

Trądzik na plecach może mieć też przyczyny o podłożu hormonalnym, dlatego warto poradzić się endokrynologa i dermatologa. Kluczowa również będzie pielęgnacja. Absolutnie nie wolno wyciskać wykwitów i pozbywać się ich mechanicznie!

Pomocny może okazać się piling ciała stosowany raz w tygodniu. Polecane są też kąpiele ziołowe no, w rumianku, szałwii czy w bratku trójkolorowym. Odświeżą skórę i delikatnie ją odkażą. Warto zadbać o dietę i… się wysypiać. Pomocna może się też okazać aktywność fizyczna. Sprawdzoną metodą będzie maść cynkowa albo maseczka z drożdży. Skórę przemywaj dodatkowo tonikiem z cytryny lub aloesu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.