• piątek, 18 czerwiec 2021 07:18

Sposób na niesforne loki

Sposób na niesforne loki
Sposób na niesforne loki © archiwum

Plopping to sposób na ujarzmienie kręconych włosów prze wydobycie ich skrętu i uniesienie u nasady. Taki efekt uzyskuje się przez „koszulkowanie” włosów kręconych lub falujących.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Po umyciu, nałożeniu odżywki, rozczesaniu grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami i nałożeniu kremu stylizującego, trzymając głowę pochyloną do przodu, robimy turban z dużego t-shirtu z miękkiej bawełny. Po godzinie – dwóch suszymy włosy suszarką z dyfuzorem. I uwaga: nie przeciągamy pasm między palcami, nie rozczesujemy i nie nakładamy dodatkowych kosmetyków stylizujących (np. żeli). Nawet jeśli większość kosmetyków wchłonął już podkoszulek.

Zamiast t-shirtu XL można użyć ręcznika, a wtedy plopping stanie się równie skutecznym zabiegiem na loki. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie nadają się do tego ręczniki bawełniane, zgniatające włosy w zygzaki, ale ręczniki z mikrofibry. Mają tę zaletę, że są szybkoschnące i dobrze pochłaniają wilgoć. Można je dostać w sklepach z odzieżą i sprzętem sportowym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.