• piątek, 18 czerwiec 2021 07:08

Zadbaj o suchą i pękającą skórę pięt

Zadbaj o suchą i pękającą skórę pięt
Zadbaj o suchą i pękającą skórę pięt © archiwum

Rogowacenie skóry na piętach sprawia, że w tych miejscach nasze stopy są suche, twarde i szorstkie w dotyku. Pięty mają tendencję do pękania, co może powodować ból i dyskomfort. Jak przywrócić im estetykę i zdrowie?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Rogowaciejąca i pękająca skóra pięt to sygnał ostrzegawczy od organizmu, że powinniśmy bardziej zatroszczyć się o skórę. Dotyczy to zarówno pielęgnacji, jak i diety oraz odpowiednio dobranego obuwia.

PRZYCZYNY
Suche i twarde pięty mogą mieć związek z nadwagą lub otyłością, wskutek których dochodzi do zaburzenia mikrokrążenia w nogach i komórki naskórka szybciej obumierają. Łuszczenie się skóry na piętach może być efektem atopowego zapalenia skóry (AZS), towarzyszyć cukrzycy lub chorobie nerek. Niekiedy jest to kwestia niedoborów w diecie, zmian hormonalnych czy niewłaściwej pielęgnacji stóp. Ponadto pęknięcia na piętach to większe ryzyko zakażenia bakteryjnego i grzybiczego.

POSTAW NA HUMEKTANTY
Sucha, zrogowaciała i popękana skóra wymaga silnego nawilżenia, w czym pomóc mogą humektanty (substancje silnie nawilżające i jednocześnie zapobiegające utracie wody). Dobrze mieć pod ręką krem złuszczający zawierający humektanty w składzie np. mocznik i d-pantenol. Mocznik w połączeniu z kwasem glikolowym (AHA) dodatkowo złuszcza martwy naskórek, poprawia strukturę i koloryt skóry. Z kolei d-pantenol wspierany działaniem allantoiny działa przeciwzapalnie, wygładzająco i regenerująco na skórę. Krem złuszczający z takim składem zapewni skórze na piętach elastyczność, miękkość i ochronę!

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.