• piątek, 07 maj 2021 08:19

Moda na shadow roots

Moda na shadow roots
Moda na shadow roots © archiwum

Nowy trend, powstały po to, aby móc dumnie nosić odrosty, wyglądający przy tym stylowo, wymusiła pandemiczna rzeczywistość. Hadow Roots – dosłownie „korzenie cienia” to nowa koloryzacja, wyglądająca świetnie nawet po kilku miesiącach.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Modę na odrosty, przechodzące stopniowo w kolor, który nadała włosom farba, wprowadzili fryzjerzy amerykańscy. Koncepcja opiera się na odwróconym ombre, czyli odwróconym cieniu. Jeśli odcień, którym farbujemy włosy od nasady, jest kontrastowy dla naturalnego koloru naszych włosów, po ich urośnięciu uzyskamy efekt odwrócenia: to, co odrosło, będzie wyglądało jak farba.

W wersji bardziej awangardowej, kolory nanoszone na nasadę włosów mogą być mocno kontrastujące i nienaturalne, np. fioletowy lub pastelowy róż. Uzyskuje się wtedy bardzo efektowne, barwne refleksy na czubku głowy. Naturalne odrosty tylko sprzyjają osiągnięciu tego rodzaju koloryzacji, ponieważ wydają się zamierzonym zabiegom. Odwróconemu cieniowi nie przeszkadzają odrosty siwe, zwłaszcza zupełnie białe, żółtawe lub srebrne. Po umyciu i upięciu włosów będą wyglądały atrakcyjnie, nawet jeśli fryzjer nie widział ich od miesięcy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.