• Milicz
  • czwartek, 24 wrzesień 2020 10:51
  •   1211

Nowy samochód ciężki dla PSP Milicz

Nowy samochód ciężki dla PSP Milicz
Nowy samochód ciężki dla PSP Milicz © archiwum

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu otrzymała w ubiegłym tygodniu nowy samochód ciężki z rozbudowanym zestawem narzędzi do ratownictwa technicznego. Koszt zakupionego pojazdu został sfinansowany przez Komendę Główną Straży Pożarnej w Warszawie ze środków UE i wyniósł 1 mln 280 tys. zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Nowy nabytek został przekazany na wyposażenie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu we wtorek, 15 września. Jest to jeden z 42 wozów strażackich, które dla swoich jednostek w całym kraju zakupiła przy wsparciu środków unijnych Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. – Tym bardziej cieszymy się, że trafił on właśnie do naszej Komendy w Miliczu. Jest to samochód ciężki z kompletnym wyposażeniem najwyższej jakości, bardzo długo wyczekiwany przez nasza jednostkę, który znacząco poprawo bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu milickiego – mówi mł. bryg. Tomasz Kopeć, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu.

Nowy Man będzie stanowił w JRG Milicz samochód pierwszego rzutu do działań z zakresu gaszenia pożarów, usuwania klęsk żywiołowych, a także ratownictwa wodnego, wysokościowego, technicznego, chemicznego i ekologicznego oraz działań poszukiwawczo-ratowniczych na poziomie podstawowym. Zastąpił on ponad 20-letni ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z 1999 roku, który teraz najprawdopodobniej zostanie przekazany jednej z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu milickiego. – Czynimy o to starania, ale decyzja należy do komendanta wojewódzkiego – mówi komendant Tomasz Kopeć.

Dzięki nowemu nabytkowi Komenda PSP w Miliczu stała się jedną z najnowocześniejszych jednostek z najmłodszym taborem. Średnia wieku wszystkich wozów strażackich w PSP Milicz wynosi zaledwie 5 lat. W 2018 r. komendę w Miliczu zasiliła nowa drabina mechaniczna o wys. 32 metrów zabudowana na podwoziu iveco, a w 2015 r. – nowy samochód średni scania.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.