• niedziela, 06 listopad 2011 06:29

Rodzina na swoim

Rodzina na swoim

Wniosek o udzielenie preferencyjnych dopłat do kredytów będzie można złożyć tylko do końca 2012 roku. Sprawdź, jakie inne zmiany weszły po 31 sierpnia br. do programu „Rodzina na swoim”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Państwo nadal będzie dopłacało połowę odsetek przez 8 lat, jednak zmieniły się zasady przyznawania ulgowych kredytów.

DO KOGO KREDYT?
Z kredytu preferencyjnego mogą skorzystać małżeństwa i osoby samotne wychowujące dzieci. Nowością jest to, że mogą się o niego starać także single, czyli osoby samotne bez dzieci. W ich przypadku obowiązują jednak większe ograniczenia związane z rodzajem i wielkością nabywanych nieruchomości. Kolejnym ograniczeniem jest wiek. O kredyt w ramach programu mogą starać się tylko ci, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Kryterium wiekowe dotyczy obojga małżonków. Nie obowiązuje jednak, gdy o kredyt ubiega się osoba samotnie wychowująca dzieci.

LIMITY POWIERZCHNI
Małżeństwa i osoby samotne wychowujące dzieci mogą uzyskać kredyt na mieszkanie do 75 m kw., a w przypadku domu – do 140 m kw. Dopłaty przysługują jednak tylko do części mieszkania (50 m kw. dla mieszkania i 70 m kw. dla domu). Limit powierzchni dla singli wynosi 50 m kw. Dopłatę dostaną tylko do 30 m kw.

ŻEBY NIE STRACIĆ DOPŁATY
Kredyt musi zostać wykorzystany zgodnie z celem, na jaki został przydzielony. Nie możesz zmienić mieszkania w np. lokal usługowy. Stracisz dopłatę, jeśli nie poinformujesz banku, że uzyskałeś prawo własności do innego mieszkania. Nie dotyczy to lokali otrzymanych w spadku. Jeśli masz mieszkanie lokatorskie, musisz zrzec się go w ciągu 6 miesięcy od zamieszkania w tym, kupionym z dopłatą.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.