• czwartek, 28 luty 2019 09:24

Czysta kuweta

Czysta kuweta
Czysta kuweta © archiwum

Kiedy wynaleziono żwirki higieniczne dla kotów, życie stało się łatwiejsze.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wśród wielu dostępnych rodzajów żwirek drewniany wyróżnia się największą wygodą stosowania, ponieważ dobrze pochłania zapachy i można go spłukiwać w toalecie bez szkody dla środowiska i obaw, że rury kanalizacyjne się zapchają.

Czystość w kociej toalecie to jeden z najważniejszych aspektów, na które zwracamy uwagę przy wyborze żwirku. Liczy się także komfort domowników – w końcu niemiły zapach czy żwirek chrzęszczący pod butami są nie tylko nieprzyjemne, ale również higieniczne. Z pomocą przychodzą naturalne i biodegradowalne żwirki drewniane, które mogą mieć formę drobnych lub grubszych trocin albo drewnianych (wałeczków). Ich podstawową zaletą jest możliwość usuwania zawartości kuwety wprost do toalety bez ryzyka, że rury się zapchają. Takiej właściwości nie mają popularne żwirki bentonitowe, które po wrzuceniu do toalety zlepiają się, tworząc zapychającą kanalizację masę przypominającą cement.

Żwirki drewniane mają naturalną żywiczną woń i dobrze pochłaniają zapachy. W zależności od tego, w jaki sposób żwirek drewniany zachowuje się w kontakcie z wilgocią, dzielą się one dodatkowo na zbrylające (wiążą mocz w większe lub mniejsze kulki, które można usunąć, zostawiając resztę podłoża nienaruszoną) oraz niezbrylające, które pod wpływem wilgoci rozpadają się na drobny pył opadający na dno kuwety.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.