• piątek, 20 marzec 2020 08:42

Pupil w kąpieli

Pupil w kąpieli
Pupil w kąpieli © archiwum

Kiedy kąpać psa? Za każdym razem, gdy jest brudny! Warto jednak zaopatrzyć się w szampon do częstego mycia. Takie szampony są delikatne dla psiej skóry i nie niszczą włosa.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Psy rzadko kiedy lubią się kąpać, dlatego warto przyzwyczajać je do tego od pierwszych miesięcy życia. Pies powinien być kąpany systematycznie, wtedy jego sierść jest utrzymywana czystości. Podczas kąpieli giną także pasożyty i bakterie. Niektóre psie rady, np. yorki, musza być kąpane często, nawet co tydzień, dwa , przy użyciu specjalnych kosmetyków.

Psa kąpiemy najlepiej po ostatnim wyczerpującym dla niego spacerze. Chodzi o to, że zmęczony pupil mniej się kręci, a więc zmniejsza się ryzyko, że mydło dostanie mu się do oczu lub że zalejemy mu wodą uszy.

Najpierw starannie czeszemy naszego czworonoga. Zbieramy wszystkie potrzebne nam w kąpieli rzeczy, być mieć je pod ręką – szampon, myjkę, ręczniki, matę antypoślizgową (by pies nie ślizgał się z wannie lub pod prysznicem) itd. Ustawiamy wodę na letnią temperaturę – psy nie lubią zimnej wody, a gorąca może je poparzyć. Teraz musimy dobrze namoczyć psa, ale nie zaczynajmy od głowy, bo nasz pupil może się przestraszyć. Następnie namydlamy, myjemy i dobrze płuczemy, by pies nie miał potem kłopotów z alergią. Pozwalamy mu się otrzepać i wycieramy go ręcznikiem lub suszymy suszarką (bez gorącego powietrza!). Koniecznie pamiętajmy, by wyczyścić naszemu pupilowi uszy. Ostatnim etapem kąpieli jest nagroda, najlepiej jakiś pyszny smakołyk.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.