JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 869.
  • środa, 06 marzec 2013 08:45

Coaching pod ostrowską strzechą

Coaching pod ostrowską strzechą

- Nie będziesz mi mówić, co mam robić? Nie poradzisz mi? – dociekała klientka, która przyszła na próbną sesję coachingową. Proponuję pierwsze spotkania za darmo, by klient zobaczył czym jest ów coaching, czy chce ze mną pracować, a ja sprawdzam, czy potrafię mu pomóc. Ci, którzy nie zetknęli się wcześniej z coachingiem zazwyczaj czekają na rady, cudowny środek, który zapiszę im i… po chwili zacznie działać. Jak w reklamie. Tymczasem coaching to proces. Opiera się na założeniu, że to czego człowiek potrzebuje, by zrealizować swoje cele jest w nim. Zadaniem coachingu jest skruszenie blokad, które się pojawiły na poziomie przekonań, wartości, emocji, uporządkowanie myśli i rozbudzenie motywacji.
Zazwyczaj po pierwszym spotkaniu klienci są zaskoczeni, że znają odpowiedzi na tak wiele pytań. Nikt nie może za nas podjąć decyzji, wybrać co jest dla nas dobre. To nasze życie i my o nim decydujemy. Jeśli potrzeba pomocy doradców, wówczas warto do nich się udać. Wskażą jak działać. Jednak rady te zdają się na nic, jeśli ich nie zastosujemy. Wszyscy przecież wiemy, że warto dobrze się odżywiać, odpowiednio długo spać, uprawiać sport. Ci, którzy nie stosują się do tych zasad również o tym wiedzą. I właśnie do wprowadzenia w życie postanowień, zmian w życiu, realizacji celów potrzebny jest coach, który towarzyszy, wspiera, motywuje do działania. Czasem zadaje, z pozoru niewygodne pytania – wszystko po to, by klient osiągnął swój cel.
Czy to działa? – to jedno z często zadawanych pytań.
Ze swoich doświadczeń, zarówno jako coach, jak i klientka coachingu mogę z przekonaniem odpowiedzieć TAK DZIAŁA. Z coachingu korzystają szefowie dużych firm, sportowcy, znane osoby. Wchodzi też po strzechy. W Ostrowie jest dwóch coachów akredytowanych w International Coach Federation – organizacji skupiającej i akredytującej coachów z całego świata (w tym autorka tego artykułu). To wynik całkiem niezły, gdyż w całej Wielkopolsce jest nas kilkunastu. Po co przychodzić do coacha? Lista tematów, nad którymi można pracować jest długa. Każdy planuje sobie cel indywidualnie. Generalnie po to, by polepszyć jakość swojego życia – więcej zarabiać, lepiej się czuć, realizować marzenia, zacząć działać i stan się panią (panem) swojego życia.

Publikacja:
opublikowano w Psychologia
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.