• Krośnice
  • wtorek, 20 październik 2020 08:39
  •   970

Od września 30 zł za śmieci w Krośnicach

Od września 30 zł za śmieci w Krośnicach
Od września 30 zł za śmieci w Krośnicach © archiwum

Od września w gminie Krośnice obowiązuje nowa stawka za śmieci, która wynosi 30 zł od osoby w przypadku śmieci segregowanych. 5-osobowa rodzina w gminie Krośnice płaci teraz w kwartale 450 zł za odbiór śmieci segregowanych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przetarg na odbiór śmieci od września do grudnia 2020 r. wygrała milicka firma KOSZ, która była jednym oferentem. Oferta firmy KOSZ opiewała na kwotę 670 tys. 776 zł, a tymczasem gmina zamierzała na ten cel przeznaczyć 558 tys. zł. By gospodarka odpadami zbilansowała się w tegorocznym budżecie, zaistniała konieczność podniesienia opłat za śmieci. Radni podjęli taką decyzję na sesji 30 lipca i podnieśli opłatę za śmieci z 20 zł do 30 zł w przypadku odpadów segregowanych i z 40 zł do 60 zł w przypadku odpadów niesegregowanych. Nowe, wyższe stawki obowiązują od 1 września.

Na tej samej sesji radni zdecydowali też o zniesieniu zwolnień z opłat za śmieciu za trzecie i każde kolejne dziecko w rodzinie wielodzietnej. Takimi zwolennikami w gminie Krośnice objętych było 140 dzieci. Ta uchwała również zaczęła obowiązywać od 1 września.

Gminę Krośnice zamieszkuje 6 638 mieszkańców, którzy powinni uiszczać opłatę za odpady. Urzędnicy przewidują, że mieszkańcy gminy oddadzą w całym 2020 r. 2 000 ton odpadów komunalnych i 180 odpadów do PSZOK-u. Szacuje się, że w 2020 r. koszty gospodarki śmieciami w gminie wyniosą 1 mln 736 tys. zł.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.