• poniedziałek, 12 wrzesień 2016 11:00

Studia po studiach

Studia po studiach
Studia po studiach © archiwum

Wśród wielu sposobów na zdobywanie wiedzy i nowych kwalifikacji w przypadku absolwentów szkół wyższych wyróżniają się studia podyplomowe. Ta forma nauki zasługuje na uwagę ze względu na tryb nauki oraz powszechne uznanie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W naszym życiu zawodowym dochodzimy czasem do punktu, w którym doraźnie doszkalanie się odczuwamy jako niewystarczające. Bywa też tak, że chcemy zmienić profil działania i potrzebujemy orientacji w nowych dla nas rejonach. Poszukujemy więc uczelni, która nie tylko zagwarantuje nam oczekiwaną dawkę wiedzy, ale również będzie atutem w naszym CV.

KILKA SŁÓW O FORMALNOŚCIACH
Aby rozpoczął studia podyplomowe, należy posiadać dyplom studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Dodatkowo każda uczelnia ustala własne wymagania formalne, zgodne oczywiście z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym.
Proces rekrutacji zwykle obejmuje złożenie podania wraz z dokumentami potwierdzającymi wykształcenie. Czasami kandydata czeka jeszcze rozmowa kwalifikacyjna.
Po zakończeniu nauki, która zwykle trwa rok lub dwa lata, otrzymuje się świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Jeżeli jeszcze tego program kształcenia, słuchacz zobowiązany jest złożyć pracę końcową lub zaliczyć egzamin końcowy.

WIELKI WYBÓR KIERUNKÓW
Uczelnie otwierają swoje podwoje, tworząc kolejne kierunki i kształcenia podyplomowego. Świadczy to o popularności tej formy nauki. Przykładowo w roku 2015 Uniwersytet Warszawski miał w swojej ofercie 145 kierunków studiów podyplomowych. Wszystkie propozycje zostały starannie skrojone na miarę potrzeb rynku pracy. Kieruje się je do osób chcących doskonalić się zawodowo, ale i tych, które planują zmiany w życiu zawodowym czy przekwalifikowanie się.

INNOWACYJNE KIERUNKI
Dzięki precyzyjnemu dopasowaniu wyraźnie kandydata studia takie wyraźnie przyczyniają się do podwyższenia jego kompetencji oraz zwiększenia możliwości na rynku pracy. Stąd w ofercie co roku pojawiają się innowacyjne tematyki nauczania. Wśród nich znajdziemy takie specjalności, jak: dyplomowany specjalista ds. druku 3D, mechanika w edukacji, e-administracja, dziennikarstwo internetowe, cyberbezpieczeństwo, handel elektroniczny, prawo nowoczesnych technologii, multimedia dla artystów, energetyka odnawialna i sieci inteligentne, zarządzenie projektem informatycznym, systemy inteligentnych budynków, kreator wizerunku publicznego, infobrokering i wywiad rynkowy czy wydawca mediów cyfrowych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)