Ogrzewanie domu w zgodzie ze środowiskiem

Ogrzewanie domu w zgodzie ze środowiskiem
Ogrzewanie domu w zgodzie ze środowiskiem © archiwum

Nadeszła jesień. O poranku przymrozek, a wieczorami silny wiatr. W taką pogodę jedyne, o czym marzymy, to zaszyć się w ciepłym mieszkaniu. Wysoki komfort cieplny to bardzo często zasługa spalania paliw emitujących zanieczyszczenia do atmosfery.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dobra wiadomość jest taka, że na rynku istnieje wiele alternatywnych rozwiązań. A dzięki nim obok ochrony środowiska możemy chronić również własny budżet. Na koszty ogrzewania mieszkania lub domu jednorodzinnego wpływ ma kilka czynników, wśród nich zastosowany rodzaj ocieplenie, powierzchnia mieszkania oraz lokalizacja.

Jeśli zamierzamy ogrzewać dom drewnem, to musi to być drewno opałowe sezonowe (p wilgotności nieprzekraczającej 20 proc.). Jest to najtańszy sposób ogrzewania ekologicznego, jednak spalany materiał musi spełniać określone wymogi dotyczące emisji oparów i smoły. Ekologicznym rozwiązaniem są kotły na pellet lub ekogroszek, a także zamontowanie w gruncie lub w wariancie powietrznym pompy ciepła. Urządzenie to przetrwa energię z gruntu, wody lub powietrza na ciepło, a zastosowane paliwo - gaz ziemny - ma znikome działanie na środowisko.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)