• Milicz
  • piątek, 18 wrzesień 2020 07:02
  •   794

Dni Karpia na wesoło

Dni Karpia na wesoło
Dni Karpia na wesoło © archiwum

W niedzielę, 13 września nad zalewem w Miliczu gminna spółka OSiR zorganizowała sportowe obchody Dni Karpia. Blisko 200 osób wzięło udział w rekreacyjnym Biegu Karpia i Rajdzie Rowerowym.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W tym roku VIII Bieg Karpia z powodu pandemiikorona wirusa rozgrywany był bez pomiaru czasu. Nie było startu wspólnego, a zawodnicy mieli czas na przebiegnięcie 5 km albo 10 km w godzinach od 9:00 do 16:00. Sugerowana trasa prowadziła dookoła stawu, a następnie ulicą Wojska Polskiego, Działkową, drogą gruntową w kierunku przejazdu kolejowego oraz Sławoszowice i z powrotem nad zalew. W rekreacyjnym biegu udział wzięło 40 osób, w tym jedna z zorganizowana dziesięcioosobowa ekipa z Krotoszyńskiej Grupy Biegowej. Bieg ukończyły m.in. dyrektor Przedszkola Samorządowego Dorota Biernat i dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu Marta Markowska.

Większą popularnością cieszył się Rajd Rowerowy, w którym wzięło udział aż 160 osób. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy – łatwiejszą i trudniejszą. Pierwszą 20-kilometrową i z powrotem. Druga bardziej wymagająca trasa o długości 35 km prowadziła z Milicza do Sławoszowicę, Rudę Milicką, Stawno, Dyminy do Grabownicy i z powrotem do Milicza. Uczestnikami rajdu byli m.in. wiceburmistrz Łukasz Rokita z żoną i córką, oficer prasowy KPP w Miliczu Sławomir Waleński, współwłaściciel firmy Art-Zbyt Andrzej Wojtyczka oraz członkowie grupy rowerowej Aktywnie po Dolinie Baryczy. Imprezę wspólnie otworzyli: wiceburmistrz Łukasz Rokita, prezes OSiR Jacek Biernat oraz radny Andrzej Kubiak.

Wszyscy uczestnicy Dni Karpia na sportowo otrzymali pamiątkowe koszulki, breloczki i smycze na klucze. Dzieci dodatkowo dostały pluszowe karpiki, a dorośli na stanowisku Stowarzyszenia Abstynenckiego Abstynent mogli założyć specjalne gogle i przekonać się, jak zachowuje się człowiek pod wpływem, narkotyków czy alkoholu. Ponadto spółka OSiR wynajęła darmowe dmuchańce zamki dla dzieci, a Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej przygotowała kocioł zupy rybnej dla wszystkich uczestników. Przy okazji imprezy zorganizowano zbiórkę charytatywną na leczenie chorej na pęcherzowe oddzielenie się naskórka Michalinki Plewki z Milicza. Do puszek zebrano w sumie ok. 900 zł. Impreza zakończyła się ok. godz. 17:00.

Organizatorem Dni Karpia nad zalewem była gminna spółka OSiR, a współorganizatorami: gmina Milicz, Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, grupa rowerowa Aktywnie Po Dolinie Baryczy, gmina Milicz, firma Rowery Dajczman oraz stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.