• Odolanów
  • wtorek, 22 wrzesień 2020 06:01
  •   1443

O bezpieczeństwie z senioramiPolicjanci z posterunku policji w Odolanowie spotkali się z miejscowymi seniorami. Wizyta odbyła się pod koniec sierpnia w Dziennym Domu Senior+.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na spotkaniu stróże prawa zwracali uwagę na bezpieczeństwo osób starszych oraz na oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”. Przypomniano o konieczności zabezpieczenia gospodarstwa, zamykania za sobą drzwi i nie wpuszczania osób postronnych na teren posesji.

Seniorzy z uwagą wysłuchali wskazówek dotyczących zasad zachowania ograniczonego zaufania wobec różnego rodzaju ankieterów, osób podających się za elektryków, pracowników instytucji publicznych, którzy często okazują się oszustami. Przestępcy poprzez prowadzoną manipulację wprowadzają w błąd osoby starsze, narażając je na straty finansowe i materialne. Na szczęście mundurowi otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dają się okraść. Spotkanie zakończyło się wymianą poglądów i dyskusją na temat zagrożeń oraz możliwości przeciwdziałania przestępczości.

Publikacja:
Kurier Ostrowski
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.