• Przygodzice
  • wtorek, 22 wrzesień 2020 06:43
  •   1183

Absolutorium od rady

Sesja w Przygodzicach
Sesja w Przygodzicach Sesja w Przygodzicach © archiwum

Wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak otrzymał od rady absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Gminny budżet został uchwalony 28 grudnia ubr. W trakcie roku zmieniany był 19 razy, w tym 9 razy przez radę i 10 razy przez wójta. Dochody gminy w 2019 roku zrealizowano na poziomie 97,52 procent, a wydatki – 94,82 procent. Ubiegłoroczny budżet pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Gminy.

– Moje poparcie to uznanie dla wysiłku pracowników urzędu, a także gminnych jednostek organizacyjnych, radnych i sołtysów – powiedział wójt Krzysztof Rasiak. – Dziękuje wszystkich, bez których wsparcia, zaangażowania i cierpliwości, nie byłoby to możliwe.

Włodarz podkreślił jednomyślność rady oraz skuteczność urzędu w pozyskiwaniu środków z UE i realizowaniu inwestycji. Przewodnicząca rady Janina Wojtasiak składając gratulacje wójtowi zwróciła uwagę, że „budżet to nie tylko liczby, ale wykonane zadania, którymi samorząd gminy wychodzi naprzeciw mieszkańcom”.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.