• piątek, 29 grudzień 2017 08:50

Picie bez kaca

Picie bez kaca
Picie bez kaca © archiwum

Trudno w Sylwestra nie wypić lampki szampana czy nie wznieść toastów za nowy rok. Ale jak poradzić sobie z kacem na drugi dzień?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

span class="yt-typo-dropcap">Dobre towarzystwo, atmosfera, alkohol, zabawa do białego rana, a następnego dnia… kac. Ponieważ „lepiej jest zapobiegać niż leczyć”, warto więc wiedzieć, jak uniknąć po zabawie zespołu dnia następnego, czyli kaca. Oto kilka sprawdzonych sposobów.

1. Najedz się przed piciem alkoholu. Najlepiej sprawdzi się mięso, sałatki z majonezem czy kanapki i koreczki. Dawka, którą spożyjemy, będzie się wchłaniała, organizm będzie silniej pracować, żeby spalić tłuszcz. Ważne, by nie pić alkoholu na pusty żołądek. Nie tylko impreza skończy się wcześniej, niż planowałeś, ale również nabawisz się wrzodów żołądka.
2. Alkohol pij naprzemiennie z wodą. Trunki są moczopędne, stąd organizm traci wodę. Ważne jest więc, by nie odwodnić.
3. Przed snem wypij szklankę wody z cytryną, Możesz też wziąć witaminę C, która przyspiesza rozkład alkoholu, przed piciem i po piciu.
4. Zwracaj uwagę na to, co pijesz. Im więcej gazowanych i słodkich napojów, tym mniej zmieści się jedzenia w żołądku.
5. Nie mieszaj alkoholi. Miksując różne trunki, narażamy organizm na wymieszanie wielu substancji chemicznych, którego efektem jest zatrucie organizmu – czyli kac.
6. Im ciemniejszy alkohol, tym większy kac, więc wybieraj jasne alkohole. Alkohole typu whisky, im są starsze i dłużej leżakują, tym należy wypić ich mniej, a właściwie wypada się nimi delektować.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.