• Zachodniopomorskie
  • sobota, 19 maj 2018 14:45
  •   354

Wyspa pełna niespodzianek

Wyspa pełna niespodzianek
Wyspa pełna niespodzianek © archiwum

Poleżysz tu na nadbałtyckiej plaży lub nad brzegiem jednego z jezior. Ale to nie wszystko. Na Wolinie możesz wspinać się na wzgórze, spotkać żubry i… wikingów!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Miłośnikom tradycyjnego plażowania polecamy szczególnie piaszczyste brzegi w Międzyzdrojach. W kurorcie znajduje się piękne molo – jedno z najdłuższych w kraju.

DZIKI, JELENE, MORZE…
W głębi wyspy, ale tylko 30 minut spacerem od Międzyzdrojów, na turystów czekają… żubry. W zagrodzie pokazowej w Wolińskim Parku Narodowym jest ich osiem, niektóre o wdzięcznych imionach – Powsinoga, Potencjał czy Poranek. Na terenie rezerwatu żyją też dzikie, jelenie i sarny. Z tego ośrodka już blisko do punktu widokowego na Kawczej Górze, z którego można podziwiać m.in. Bałtyk. Z zagrody prowadzi też nieco dłuższy szlak pieszy i rowerowy do pięknego Jeziora Turkusowego i Wzgórza Zielonka, skąd rozpościera się piękny widok.

…I WIKINGOWIE
Z kolei w Centrum Słowian z Wikingów na południu wyspy, pod miastem Wolin, zobaczysz osadę, która przed wiekami była jednym z najważniejszych portów na Bałtyku. W skansenie możesz sprawdzić, jak żyli nasi przodkowie. Centrum warto odwiedzić np. w dniach 3-5 sierpnia br., bo odbędzie się tam wielki festiwal.

TO WARTO ZWIEDZIĆ
Woliński Park Narodowy: wejście na teren bezpłatne, informacje o szlakach turystycznych znajdziesz na stronie www.wolinpn.pl

Zagroda Pokazowa Żubrów w WPN: czynna (1 maja – 30 września) codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 10:00 do 18:00. Bilety: norm. 7 zł, ulg. 5 zł. Karta Dużej Rodziny – każdy po 2 zł. www.wolinpn.pl

Centrum Słowian i Wikingów: skansen czynny codziennie w godz. 10:00 – 16:00 (kwiecień – czerwiec), 10:00 – 18:00 (lipiec-sierpień). Bilety: norm. 10 zł, ulg. 7 zł. Szczegóły: www.jomsborg-wineta.com

Molo w Międzyzdrojach: czynne całą dobę, wejście bezpłatne.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.