• poniedziałek, 15 czerwiec 2020 08:10

Bukiet też musi być wyjątkowy

Bukiet też musi być wyjątkowy
Bukiet też musi być wyjątkowy © archiwum

W tym szczególnym dniu wszystko musi być idealne. Od sukni, makijażu i fryzury poczynając, a na bukiecie kończąc. Każda panna młoda chce, aby jej bukiet był wyjątkowy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Choć bukiet może wydawać się drobiazgiem w lawinie innych przygotowań i o nim trzeba pomyśleć odpowiednio wcześniej. Wiązankę dla panny młodej powinniśmy zamówić w kwiaciarni kilka tygodni przed zaplanowaną ceremonia. Zanim rozpoczniesz maraton po okolicznych kwiaciarniach, dokładnie przemyśl, na co zwrócić uwagę, aby bukiet odpowiednio komponował się z całą resztą.

Przede wszystkim kwiaty powinny być dopasowane do sukni ślubnej, do jej stylu, fasonu i koloru. Do bardzo strojnej kreacji, bogatej w zdobienia sukni, w dobrym smaku będzie bukiet stonowany, klasyczny. Ważne, aby nie przytłoczyć przepychem. Doskonale wówczas sprawdzą się tradycyjne róże. Natomiast jeśli suknia będzie skromna, możemy zaszaleć z bukietem.

Duże znaczenie ma również sylwetka panny młodej. Osoby drobne i niskie nie powinny przesadzać z wielkością bukietu. Panie, którym zależy na optycznym wyszczupleniu sylwetki, powinny unikać okrągłych bukietów w typie kuli, a zdecydować się na te w formie stożka lub wiszące.

Przyszła para młoda powinna się zastanowić nad doborem kwiatów. Dawniej uważano się, że w ślubnym bukiecie nie powinny się znaleźć kalie i hortensje. Współczesne panny młode nie zaprzątają sobie jednak głów przesądami. Jeśli wybrałaś tradycyjnie białą i kremową suknie, wybierz kwiaty, które nie brudzą. W nerwowej atmosferze nie będziesz miała głowy, aby myśleć o tym, żeby nie dotknąć sukni bukietem. Zwróć uwagę na zapach kwiatów, aby nie przeszkadzał, szczególnie jeśli ślub jest latem. Nie zapominajmy o tym, że bukiet musi być dopasowany do przypinki pana młodego.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.