• piątek, 07 czerwiec 2019 08:22

Sesja zdjęciowa pary młodej

Sesja zdjęciowa pary młodej
Sesja zdjęciowa pary młodej © archiwum

Jeśli postanowiliście sesję zdjęciową zrobić w dniu ślubu, musicie być przygotowani na to, że będziecie ograniczeni czasowo. Powinniście liczyć z tym, że Wasza sesja prędzej będzie miała charakter krótkiego i, co tu dużo ukrywać, nerwowego spaceru. Zanim podejmiecie decyzję co do daty sesji, zastanówcie się, czy na pewno tego chcecie?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W dniu ślubu i wesela czas mija bardzo szybko, dlatego, jeśli tylko macie taką możliwość, postawcie na organizację ślubnej sesji zdjęciowej w innym terminie. Nowy termon nie będzie wymagał od Was pośpiechu, dzięki czemu poświecić na sesję tyle czasu, ile tylko będziecie chcieli, a weselny stres już nie będzie Wam doskwierał. Nikt nigdy nie powiedział, że sesja ślubna musi się odbyć zaraz po ślubie! Jeśli pobieracie się latem, a marzą Wam się zimowe, bajkowe zdjęcia, poczekajcie nieco i zrealizujcie sesję w wybranym przez Was miesiącu zimowym. Podobnie w przypadku, kiedy ślub bierzecie zimą, a chcecie mieć plenerową sesję wśród kwitów – poczekajcie na wiosnę.

Najważniejszą, ale zarazem najtrudniejszą decyzją, jest wybór fotografa ślubnego. Poszukując tego idealnego fotografa, koniecznie sprawdźcie każde port folio i zastanówcie się, czy klimat zdjęc do Was przemawia. Podejmując ostateczną decyzję, rozważcie, czy akurat ten fotograf będzie w stanie zrealizować Waszą wizję na sesję ślubną, a jeśli sami nie macie pomysłu – czy będzie mógł Was jakoś zainspirować. Koniecznie przygotujcie scenariusz swojej wymarzonej sesji ślubnej. Niezależnie, czy będzie to Wasz wspólny pomysł, czy idea fotografa, ustalcie to przed samą sesję, żeby później tym się nie martwić. Pamiętajcie o motywie przewodnim, zastanówcie się, jakie kolory lubicie, jakie dekoracje i dodatki podobają Wam się najbardziej. Zadajcie sobie pytanie, czy marzy Wam się plenerowa sesja ślubna, czy może macie swoje ulubione miejsce. Aby pomóc sobie w wyborze miejsca na sesję, przygotujcie listę miejsc, które mają dla Was szczególne znaczenie i omówienie ją z fotografem, aby wybrać możliwie najlepszą scenografię dla waszych zdjęć. Podsumowując, dobre zdjęcia zależą nie tylko od dobrego fotografa, ale i od Waszego podejścia. Pamiętajcie, że najważniejsze jest dobra zabawa i emocje, dlatego zapomnijcie na chwilę, że jesteście fotografami i po prostu wpuście fotografa do swojego życia – pozwólcie mu uchylić Wasze emocje. Tylko w takim przypadku zdjęcia będą niewymuszone i niezapomniane.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.