• piątek, 22 marzec 2019 09:22

Karmienie piersią

Karmienie piersią
Karmienie piersią © archiwum

Dla jednych widok kobiety karmiącej piersią jest rozczulający, dla innych – oburzający. Nie AM jednak wątpliwości, że pokarm mamy jest najzdrowszy dla malucha. Wokół tej naturalnej czynności powstało sporo mitów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

KARMIENIE BOLI
I tak, i nie. Przez pierwszy tydzień piersi faktycznie mogą być nadwrażliwe podczas karmienia, jednak z czasem ból mija. Co innego, gdy dziecko zaczyna gryźć. Wtedy to już nie kwestia bólu piersi, a zachowania naszej pociechy.

MLEKO W LODÓWCE
Mleko mamy można podawać również z butelki. W temperaturze pokojowej może ono stać nawet do kilku godzin, w lodówce z kolei od dwóch do trzech dni. W zamrażarce mleko laktacyjne może leżakować do roku.

DIETA PODCZAS LOKTACJI
Nie jest prawdą, że matki karmiące piersią muszą zmienić swoją dietę. Karmienie dziecka wymaga, tak jak w przypadku niekarmienia, racjonalnego i zdrowego odżywiania na co dzień. Mama może więc jeść, na co ma ochotę, ale w granicach rozsądku.

NIEESTERYCZNE PIERSI
To mit, że kobiety, które karmią piersią, mają mniej estetyczny biust. Z badań wynika, że karmienie dzieci nie pogarsza urody piersi. Czynniki, które wpływają na kondycję biustu to: wiek kobiety, otyłość, wielkość biustu przed ciążą i palenie papierosów.

HERBATKA NA PRODUKCJĘ MLEKA
To prawda. W aptekach dostępne są specjalne zioła, które pobudzają laktację. Do mlekopędnych ziół należy m.in. koper włoski.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.